Ubytování


 TYPY HOTELŮ 

 Tuniské hotely mívají zpravidla slušnou úroveň a i menší ubytovací zařízení vesměs nabízejí úhledné a čisté pokoje. Většina ubytovacích zařízení v turistických střediscích oplývá pestrým výběrem rekreačních činností a vkusným moderním zařízením. Stejně jako i jinde po světě i zde platí, že organizovaný zájezd bývá levnější variantou, ale často nabízí nezajímavé a neosobní ubytování. V turistických letoviscích mají všechny tří a více hvězdičkové hotely bazén, zatímco ve městě ho někdy nemají ani pětihvězdičkové hotely. Přepychové hotely jsou obvykle postavené v oslňujícím exotickém stylu.
 Zvláštní kategorií jsou takzvané „hôtels de charme“. To jsou luxusní a elegantní ubytovací zařízení v soukromém vlastnictví, která mají obvykle malý počet pokojů. Navzájem se liší slohovými prvky a designérskou výzdobou. Na pokojích bývají originální umělecká díla tuniských umělců. Dobrodružní a nezávislí cestovatelé si často vybírají rodinné hotýlky, bývalé paláce, starobylé fonduky (hostince), beduínské stany v oázách a obydlí troglodytů. 

 HOTELOVÉ KATEGORIE 

 Hotely, které Tunisko nabízí, se dají rozdělit do tří kategorií: na neklasifikované (NC), klasifikované (od jedné do pěti hvězdiček) a na klasifikované v rámci turistických letovisek. Rekreační střediska mají zpravidla mnohem vyšší úroveň a komfort než ubytovací zařízení ve městech. Navíc jsou obvykle situovaná na malebném místě. Jedno- a dvouhvězdičkové hotely najdete nejčastěji ve starších objektech majících rysy minulé koloniální doby. Někdy se skrývají v uličkách památných medín. Většina těchto pokojů má koupelnu s teplou vodou. Tříhvězdičkové hotely jsou zaměřené zejména na skupinové zájezdy a mají dobrou úroveň. Bohužel ale i tříhvězdičkové hotely mohou nabízet nekvalitní služby, a to platí zejména o těch ve vnitrozemí. Čtyř- a pětihvězdičkové hotely dodržují mezinárodní standard a specializují se především na byznysmeny. V turistických oblastech mají tyto pokoje obvykle daleko větší rozlohu než jejich protějšky ve městech a co se týče jejich výzdoby, ta bývá v regionálním a tradičním stylu. 


 MLÁDEŽNICKÉ UBYTOVNY 

 V Tunisku existují dva typy mládežnických ubytoven – auberges de jeunesse a maisons des jeunes. 
 Auberges de jeunesse se obvykle nachází v historických budovách, například v palácích nebo ve fondukách (hostince). Pokoje bývají často uspořádané kolem nádvoří, které oplývá květinami. Pokoje se značně liší velikostí i zařízením. Nejčastěji jsou ale vybavené pouze postelí, skříní a stolkem, zpravidla jsou však čisté a upravené. Mnoho těchto ubytoven se uzamyká ve 22 hodin a maximální délka pobytu je někde pouze 3 noci. 
 Mason de jeunes jsou součástí státní organizace, která v sezoně ubytovává převážně ve školách nebo na kolejích. Negativem těchto ubytoven je zpravidla jejich špatná poloha od center měst. Příjemné je to, že je naleznete téměř v každém městě. Hodně z nich disponuje i kuchyňkou, kterou můžete využít za malý poplatek. Oba výše zmíněny typy ubytoven přijímají přednostně členy Mezinárodní federace mládežnických ubytoven. Noc ve dvou- nebo třílůžkovém pokoji stojí přibližně 3-4 TND. Cena snídaně se pohybuje kolem 1 TND a ostatního jídla kolem 3 TND. 

 KEMPY 

 V Tunisku naleznete několik kempů a jejich úroveň není příliš dobrá. Se souhlasem majitele či místních úřadů můžete stanovat také na soukromém i veřejném pozemku nebo na prostranství patřící mládežnické ubytovny. 

 Na jihu Tuniska můžete za menší poplatek přespávat v beduínských stanech.