Tabarka


 Tabarka je malé přístavní město, vzdálené pouhých 22 kilometrů od hranice s Alžírskem. 
 
 Tabarka se řadí mezi nejzelenější města Tuniska, pláže jsou písčité a lemované skalami. Toto malé tuniské městečko je soustředěné kolem dvou ulic rovnoběžných s pobřežím – zde se nalézá většina restaurací a kaváren

 Místní památná janovská pevnost s červenými taškami je vidět téměř z každého místa ve městě, ale nejlepší pohled na ní je z přístavní hráze. Vnitřek této pevnosti z 16. století, původně sloužící jako základna tureckých pirátů, je bohužel veřejnosti nepřístupný, protože je využívaný pro vojenské účely. 

 Nádherný výhled na město, záliv a okolní oblasti je také z hotelu Les Mimosas. O trochu dál západně od zálivu se vypínají skalní útvary Les Aiguilles (jehly), vytvarované neustálým působením větru a deště. Nedaleko Tabarky, u silnice vedoucí do Aїn Drahamu, stojí muzeum korku informující o těžbě korku v této oblasti. 

 V Tabarce se nachází klidné pláže, několik golfových hřišť a také jedny z nejlepších potápěčských lokalit Tuniska. Nedaleko pobřeží Tabarky je krásný korálový útes. V tomto ráji se skálou obklopenou černými a červenými korály jste člunem za pouhých 10 minut. O něco dál je náramný komplex tunelů a podmořských jeskyní. Mezi větvemi korálů plují pestrobarevné mořské rybky a světélkující medúzy. Ke spatření jsou zde i mořské houby, ježovky, sumýši a sumky. 

 Za poznání stojí také krajina ve vnitrozemí, hustě zalesněná oblast nazývaná Kroumirie, kde se v lovecké sezoně loví divoká prasata, šakalové a různé druhy ptactva. Lovecká sezona trvá v Tabarce od října do března.