Kdy do Tuniska?


 Tunisko má tu výhodu, že se do něj vydat v jakoukoliv roční dobu, důležité ale je, kam jedete a za jakým účelem. 

 Letní vedra jsou od května do začátku října, ale na pobřeží jsou zmírňována mořským vánkem. Na koupání a opalování je samozřejmě nejlepší léto. Jestliže však máte namířeno do vnitrozemí nebo na jih Tuniska, v letních měsících tu musíte počítat s nesnesitelným horkem, především pak v horských údolích. 

 Na podzim převládá větrné a deštivé klima způsobené studenými proudy ze severozápadní části Atlantského oceánů. Teplota v tomto období klesá na 20 až 24 °C, ale moře je stále příjemně teplé. Srážky se nejvíce vyskytují na severu. 

 Zima je poměrně teplá a slunečná a teploty se pohybují mezi 16 až 24 °C. Výjimkou ale nejsou nenadálé změny počasí, ke kterým v tomto ročním období dochází nejčastěji. Jeden den může teploměr ukazovat třeba 25 °C a druhý den už jen několik stupňů nad nulou. Za větrného počasí se zdá být chladněji, což platí především pro poloostrov Cap Bon a severní oblasti. Tyto studené přívaly však nemívají dlouhé trvání. 

 Ideální období pro návštěvu Tuniska představuje jaro a podzim, kdy můžete spojit příjemnou prohlídku památek bez veder s koupáním v moři. Na jih země je nejlepší se vypravit mezi začátkem září a května. Výlety do pouště je nejlepší podniknout v září, říjnu nebo březnu, kdy se denní teploty pohybují v přijatelném rozmezí 25 až 28 °C. 

 Na Djerbě je převážně po celý rok teplé a slunné počasí, i když koncem října už teplota vody v moři klesá.